Neohodnoceno

SL Riesling trocken Magnum

Ochutnejte exkluzivní německé víno SL Riesling trocken Magnum z Weingut Schloss Lieser z Moselské oblasti. Toto víno je ztělesněním jedinečného charakteru Moselského regionu, s bohatou historií a tradicí v každé kapce. Jeho suchý a osvěžující charakter láká milovníky vína po celém světě. Prozkoumejte naši širokou nabídku moselských vín a objevte lahodné chutě a výjimečnou kvalitu, kterou přinášíme. SL Riesling trocken Magnum je skvělou volbou pro ty, kteří hledají dokonalé spojení tradice a kvality v každém doušku. Objednejte si tento Riesling trocken ještě dnes a dopřejte si nezapomenutelný zážitek z německého vína přímo z Moselských vinic.

Můžeme doručit do:
22.5.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 1011
891 Kč / ks 736 Kč bez DPH 59 Kč / 100 ml
Kategorie: MOSEL-SAAR-RUWER
Objem: 1500 ml
Ročník vína: 2023
Odrůda: Ryzlink rýnský / Riesling
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP.GUTSWEIN
Zbytkový cukr: 6,3 g/l
Poloha vinic: Lieser Niederberg Helden, Lieser Schlossberg a Graacher Himmelreich
Charakter podloží: modrá devonská zvětralá břidlice
Vinifikace: nerezové tanky
Obsah alkoholu: 11,5%
Kyseliny: 6,8 g/l
Ideální k pití: do 10 let
Teplota pro servis: 10 - 12 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT SCHLOSS LIESER

Popis produktu není dostupný

Logo_neu        Logo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

 

Rodinné vinařství SCHLOSS LIESER je dnes jedno z nejvěhlasnějších vinařství v Německu, jehož majitelem se v roce 1997 stal Thomas Haag se svojí manželkou Ute, přičemž zúročil zkušenosti z podniku svých rodičů (Weingut FRITZ HAAG) a po letech tvrdé práce vrátil tomuto velmi starému vinařství původní slávu. Na skoro 24 hektarech špičkových moselských vinic jako jsou Niederberg Helden, Brauneberger Juffer, Wehlener Sonnenuhr a Juffer-Sonnenuhr Piesporter Goldtröpfchen a Bernkasteler Doctor, kde převládá modrá zvětralá břidlice pěstují Haagovi především Riesling, který toto vinařství proslavil po celém světě. Vína spontánně kvasí při nízké teplotě ve 100 let starém klenutém sklepě. Vyznačují se především svou elegancí a mineralitou s nízkým obsahem alkoholu. Unikátní je dokonalá rovnováha zbytkového cukru a kyselin.

Vinařský průvodce GaultMillau ocenil Thomase Haaga titulem "Vinař roku" 2015. Od té doby vinařství získalo nejvyšší hodnocení jako "WELTKLASSE WEINGUT" ve všech renomovaných vinařských průvodcích v Německu a v roce 2021 se stal "Vinařem roku"  podle známého vinařského průvodce FALSTAFF.

"Špičkové vinařství, vedené Thomasem Haagem s velkými ambicemi a touhou po neustálém zlepšování, představuje jednu skvělou kolekci za druhou. Bez ohledu na to, zda jsou vyráběny se zbytkovou sladkostí nebo suché, patří ryzlinky ze zámku Lieser k absolutně nejlepším na Mosele, v Německu a lze říci bez velké nadsázky celosvětově. To platí zejména pro aukční vína, která spojují neuvěřitelně vysokou koncentraci s uhlazenou elegancí a potenciálem pro téměř věčný život."

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

Zpět do obchodu