Neohodnoceno

PIESPORTER GOLDTRÖPFCHEN Riesling Kabinett

Piesporter Goldtröpfchen Riesling Kabinett je pokladem mezi německými vinnými skvosty z oblasti Mosel. Tento vynikající Riesling pochází ze slunného jižního svahu vinice Goldtröpfchen, který poskytuje optimální podmínky pro růst hroznů plných chuti a aromatických esencí. Jeho jméno je symbolem kvality a tradice, které jsou spojeny s oblastí Mosel. Svého jména se Piesporter Goldtröpfchen Riesling Kabinett dočkal díky svému jedinečnému terroiru, který dodává vínu bohaté tóny ovoce a osvěžující minerální charakter. Objednejte si tuto lahůdku a dopřejte si nezapomenutelný zážitek z německých vín plných historie a tradice.

 

Můžeme doručit do:
22.4.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 746
460 Kč / ks 380 Kč bez DPH 61 Kč / 100 ml
Kategorie: MOSEL-SAAR-RUWER
Objem: 0,75 l
Ročník: 2022
Odrůda: Ryzlink rýnský
Kategorie vína: bílé
Chuťová kategorie: polosuché / feinherb
Klasifikace vinic: VDP.ORTSWEIN
Zbytkový cukr: 6,8 g/l
Falstaff ročník 2021: 91 bodů
Poloha vinic: Niederberg Helden
Charakter podloží: zvětralá břidlice
Vinifikace: nerezové tanky
Obsah alkoholu: 12 %
Kyseliny: 7,5 g/l
Ideální k pití: do 20 let
Teplota pro servis: 10 - 12 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT SCHLOSS LIESER

Popis produktu není dostupný

Logo_neu        Logo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

 

Rodinné vinařství SCHLOSS LIESER je dnes jedno z nejvěhlasnějších vinařství v Německu, jehož majitelem se v roce 1997 stal Thomas Haag se svojí manželkou Ute, přičemž zúročil zkušenosti z podniku svých rodičů (Weingut FRITZ HAAG) a po letech tvrdé práce vrátil tomuto velmi starému vinařství původní slávu. Na skoro 24 hektarech špičkových moselských vinic jako jsou Niederberg Helden, Brauneberger Juffer, Wehlener Sonnenuhr a Juffer-Sonnenuhr Piesporter Goldtröpfchen a Bernkasteler Doctor, kde převládá modrá zvětralá břidlice pěstují Haagovi především Riesling, který toto vinařství proslavil po celém světě. Vína spontánně kvasí při nízké teplotě ve 100 let starém klenutém sklepě. Vyznačují se především svou elegancí a mineralitou s nízkým obsahem alkoholu. Unikátní je dokonalá rovnováha zbytkového cukru a kyselin.

Vinařský průvodce GaultMillau ocenil Thomase Haaga titulem "Vinař roku" 2015. Od té doby vinařství získalo nejvyšší hodnocení jako "WELTKLASSE WEINGUT" ve všech renomovaných vinařských průvodcích v Německu a v roce 2021 se stal "Vinařem roku"  podle známého vinařského průvodce FALSTAFF.

"Špičkové vinařství, vedené Thomasem Haagem s velkými ambicemi a touhou po neustálém zlepšování, představuje jednu skvělou kolekci za druhou. Bez ohledu na to, zda jsou vyráběny se zbytkovou sladkostí nebo suché, patří ryzlinky ze zámku Lieser k absolutně nejlepším na Mosele, v Německu a lze říci bez velké nadsázky celosvětově. To platí zejména pro aukční vína, která spojují neuvěřitelně vysokou koncentraci s uhlazenou elegancí a potenciálem pro téměř věčný život."

Falstaff Weinguide Deutschland 2024