1 hodnocení

STEINGRÜBLE Müller Thurgau Kabinett trocken

Objevte lahodné německé víno Müller Thurgau Kabinett trocken z renomovaného vinařství Martin Wassmer. Víno získává svou jedinečnou osobnost a charakter díky terroiru polohy Steingrüble, které je známé svými strmými vinicemi a kamenitou půdou. Müller Thurgau, vybraný a zpracovaný s péčí o každý detail, nabízí osvěžující kombinaci ovocných tónů a jemné minerality. Vůně připomínající pomerančový květ a muškátový oříšek. Šťavnaté, velmi svěží víno, jemný ovocný závěr. Kabinett trocken znamená, že se jedná o suché víno vybrané z prvních sklizní. Tento náš Müller je dokonalým doplňkem k jídlu nebo ideálním nápojem při posezení s přáteli. Pojďte a objevte krásu německého vína s námi a dopřejte si jedinečný zážitek z chutí a vůní z oblasti Baden.

 

Můžeme doručit do:
18.7.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 906
231 Kč / ks 191 Kč bez DPH 31 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2023
Odrůda: Müller Thurgau
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: qualitätswein / kabinett
Zbytkový cukr: 3,5 g/l
Poloha vinic: Bad Krozingen
Charakter podloží: spraš, hlína, červený jíl
Vinifikace: nerez tanky
Obsah alkoholu: 12 %
Kyseliny: 5,5 g/l
Ideální k pití: do 3 let
Teplota pro servis: 10-12 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT MARTIN WASSMER

Popis produktu není dostupný

wasmer

Vinařství Waßmer se nachází v obci Bad Krozingen–Schlatt (region Markgräflerland) na samém jihozápadě Německa na hranicích se Švýcarskem a Francií ve vinařské oblasti Baden. Současný majitel a sklepmistr Martin Waßmer sbíral zkušenosti převážně ve Francii, aby pak v roce 1998 převzal vedení tohoto velmi starého rodinného vinařství a na 35 hektarech prvotřídních vinic začal produkovat vína inspirovaná Burgunskem. Větší hustota osázení vinic (10 000 – 12 000 keřů na hektar) a limitovaný výnos jsou stejné jako u renomovaných domén v Burgunsku. Červená vína zrají minimálně 10 měsíců v barikových sudech, přičemž vína bílá i v nerezových tancích. Prvotřídní kvalita je výsledkem nejen pečlivé a tvrdé práce na vinici a ve sklepě, ale také vášnivé oddanosti půdě, révě a hroznům. Martin Waßmer a jeho tým pracují s takovou pokorou, vášní a nasazením, že se jim podařilo vytvořit vlastní styl, odborníky zvaný Markgräfler Burgundy. 

"Ročník 2021 je považován za rok, který od producentů červeného vína vyžadoval hodně. Náš obdiv k nádhernému Pinot Noir, které představil Martin Waßmer, je o to větší: Pinot Noir „GC“ z Dottinger Castellberg se svou hustotou, napětím, rafinovanou kyselinkou, nejjemnějším taninem a minerálním kořením lze považovat za jedno z nejlepších německých Burgundů. ročníku se počítat. Ale vinař z Marktgräflerland přidal pět Pinot Noir, které dosáhly 93 a 94 bodů - to je bezkonkurenční a nastavuje standardy v Badenu!"

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

Zpět do obchodu