Neohodnoceno

DOTTINGER CASTELLBERG Spätburgunder GC

Vlajková loď Martina Wassmera je Pinot Noir v nejvyšší kategorii GC z terasovité vinice založené již v roce 1784. Mnohovrstevná vůně, kde najdete černý rybíz, borůvky, krabici od doutníku a hořkou čokoládu. Chuť je opulentní, tak jak má u GC být, velmi dlouhá a neskutečně vybalancovaná.

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 474
2 047 Kč / ks 1 692 Kč bez DPH 273 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2018
Odrůda: Rulandské modré / Spätburgunder / Pinot Noir
Kategorie vína: červené víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: Qualitätswein
Zbytkový cukr: 2,3 g/l
Falstaff hodnocení ročník 2018: 93 bodů
Falstaff hodnocení ročník 2019: 94 bodů
Falstaff hodnocení ročník 2020: 94 bodů
Falstaff hodnocení ročník 2021: 97 bodů
Poloha vinic: Dottinger Castellberg
Charakter podloží: vápenec
Vinifikace: 18 měsíců francouzský dubový sud 225 l
Obsah alkoholu: 14 %
Kyseliny: 5,9 g/l
Ideální k pití: do 25 let
Teplota pro servis: 16-18 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT MARTIN WASSMER
DOTTINGER CASTELLBERG  Spätburgunder GC
ZDARMAZDARMA

Vlajková loď Martina Wassmera je Pinot Noir v nejvyšší kategorii GC z terasovité vinice založené již v roce 1784. Mnohovrstevná vůně, kde najdete černý rybíz, borůvky, krabici od doutníku a hořkou čokoládu. Chuť je opulentní, tak jak má u GC být, velmi dlouhá a neskutečně vybalancovaná.

wasmer

Vinařství Waßmer se nachází v obci Bad Krozingen–Schlatt (region Markgräflerland) na samém jihozápadě Německa na hranicích se Švýcarskem a Francií ve vinařské oblasti Baden. Současný majitel a sklepmistr Martin Waßmer sbíral zkušenosti převážně ve Francii, aby pak v roce 1998 převzal vedení tohoto velmi starého rodinného vinařství a na 35 hektarech prvotřídních vinic začal produkovat vína inspirovaná Burgunskem. Větší hustota osázení vinic (10 000 – 12 000 keřů na hektar) a limitovaný výnos jsou stejné jako u renomovaných domén v Burgunsku. Červená vína zrají minimálně 10 měsíců v barikových sudech, přičemž vína bílá i v nerezových tancích. Prvotřídní kvalita je výsledkem nejen pečlivé a tvrdé práce na vinici a ve sklepě, ale také vášnivé oddanosti půdě, révě a hroznům. Martin Waßmer a jeho tým pracují s takovou pokorou, vášní a nasazením, že se jim podařilo vytvořit vlastní styl, odborníky zvaný Markgräfler Burgundy. 

"Ročník 2021 je považován za rok, který od producentů červeného vína vyžadoval hodně. Náš obdiv k nádhernému Pinot Noir, které představil Martin Waßmer, je o to větší: Pinot Noir „GC“ z Dottinger Castellberg se svou hustotou, napětím, rafinovanou kyselinkou, nejjemnějším taninem a minerálním kořením lze považovat za jedno z nejlepších německých Burgundů. ročníku se počítat. Ale vinař z Marktgräflerland přidal pět Pinot Noir, které dosáhly 93 a 94 bodů - to je bezkonkurenční a nastavuje standardy v Badenu!"

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

Zpět do obchodu