Neohodnoceno

Chardonnay SCHWEIGEN

Vznešené, komplexní Chardonnay má světle žlutou barvu. Ve vůni jemné tóny zralého exotického ovoce, másla a hrušky. Na patře šťavnaté, elegantní s dokonale integrovanými barikovými tóny. Víno s velmi dobrým potenciálem zrání a dlouhotrvajícím závěrem.

Můžeme doručit do:
18.7.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 528
877 Kč / ks 725 Kč bez DPH 117 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2018
Odrůda: Chardonnay
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP ORTSWEIN
Zbytkový cukr: 0,8 g/l
Falstaff ročník 2022: 94 bodů
Alkohol: 13,5 %
Kyseliny: 8 g/l
Sklizeno: ručně
Ideální k pití: do 20 let
Teplota pro servis: 10-12 °C
Alergeny: siřičitany
Vinifikace: Dubové sudy 228l podíl nových 40%
Charakter podloží: zvětralý vápenec
Poloha vinic: Schweigen německá i alsaská strana
Vinařství: WEINGUT FRIEDRICH BECKER

Popis produktu není dostupný

Schild am Haus mit Fuchs swLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

Rodinné vinařství Friedrich Becker se nachází na samém jihu oblasti Pfalz, přímo na hranici s Alsaskem, kde se také nachází i 70% jejich vinic. V roce 1973 přestal otec současného lídra Fritze prodávat hrozny místnímu družstvu a pustil se výroby vlastních vín. Cesta to byla dlouhá a trnitá, ale dovedla vinařství mezi vinařskou špičku nejen v Německu. Vinař Becker obnovil cisterciácké vinice ze 14.století, použil německé a francouzské klony Pinot Noir, které na hlubokých vápenitých půdách dávají silná, ale také rafinovaná, minerální vína, která jednoznačně patří mezi absolutně to nejlepší co v Německu najdete!

"O stylu Friedricha Wilhelma Beckera je těžké říci něco nového a vzhledem k úrovni, na jaké se zde produkují zejména burgundské odrůdy, což je skvělá zpráva. Pinoty   Noir Heydenreich a Sankt Paul se ucházejí o první místo ve vlastní soutěži vinařství, který Pinot nejlépe prodá vápenité podloží. Chardonnay „Minerál“ a Riesling "Muschelkalk" jsou pak ideálním úvodem do vesmíru jménem Becker."

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

 

Zpět do obchodu