Neohodnoceno

Becker Grauer Burgunder

Barva zářivě žlutá s jemnými růžovými odlesky. Ve vůni jsou patrné červené plody, šípky a grapefruit. Na patře šťavnaté, pitelné, se svěžím stylem a dlouhým závěrem. Hrozny byly pečlivě ručně sklízeny, odstopkovány a ponechány na rmutu po dobu čtyř dnů, aby se ze slupek extrahovala barva a vůně. Řízené kvašení a další expanze probíhaly v nerezových tancích a velkých dřevěných sudech. Po třech měsících skladování jemných kvasnic a šetrné filtraci bylo lahvováno. Hrozny pochází z německé a alsaské strany, podloží na sprašových, jílovitých a vápencových půdách. Stáří révy mezi 17 a 36 lety.

Můžeme doručit do:
18.7.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 891
381 Kč / ks 315 Kč bez DPH 51 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2022
Odrůda: Rulandské šedé / Grauburgunder / Pinot Gris
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP GUTSWEIN / DEUTSCHER QUALITÄTSWEIN TROCKEN
Zbytkový cukr: 5,8 g/l
Alkohol: 12,%
Kyseliny: 6,9 g/l
Sklizeno: ručně
Ideální k pití: do 10 let
Teplota pro servis: 10-12 °C
Alergeny: siřičitany
Vinifikace: nerezové tanky / velké dubové sudy
Charakter podloží: vápenec, pískovec
Poloha vinic: okolí obce Schweigenu
Vinařství: WEINGUT FRIEDRICH BECKER

Popis produktu není dostupný

Schild am Haus mit Fuchs swLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

Rodinné vinařství Friedrich Becker se nachází na samém jihu oblasti Pfalz, přímo na hranici s Alsaskem, kde se také nachází i 70% jejich vinic. V roce 1973 přestal otec současného lídra Fritze prodávat hrozny místnímu družstvu a pustil se výroby vlastních vín. Cesta to byla dlouhá a trnitá, ale dovedla vinařství mezi vinařskou špičku nejen v Německu. Vinař Becker obnovil cisterciácké vinice ze 14.století, použil německé a francouzské klony Pinot Noir, které na hlubokých vápenitých půdách dávají silná, ale také rafinovaná, minerální vína, která jednoznačně patří mezi absolutně to nejlepší co v Německu najdete!

"O stylu Friedricha Wilhelma Beckera je těžké říci něco nového a vzhledem k úrovni, na jaké se zde produkují zejména burgundské odrůdy, což je skvělá zpráva. Pinoty   Noir Heydenreich a Sankt Paul se ucházejí o první místo ve vlastní soutěži vinařství, který Pinot nejlépe prodá vápenité podloží. Chardonnay „Minerál“ a Riesling "Muschelkalk" jsou pak ideálním úvodem do vesmíru jménem Becker."

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

 

Zpět do obchodu