Neohodnoceno

Grauer Burgunder

Barva zářivě žlutá s jemnými růžovými odlesky. Ve vůni jsou patrné červené plody, šípky a grapefruit. Na patře šťavnaté, pitelné, se svěžím stylem a dlouhým závěrem. Hrozny byly pečlivě ručně sklízeny, odstopkovány a ponechány na rmutu po dobu čtyř dnů, aby se ze slupek extrahovala barva a vůně. Řízené kvašení a další expanze probíhaly v nerezových tancích a velkých dřevěných sudech. Po třech měsících skladování jemných kvasnic a šetrné filtraci bylo lahvováno. Hrozny pochází z německé a alsaské strany, podloží na sprašových, jílovitých a vápencových půdách. Stáří révy mezi 17 a 36 lety.

Můžeme doručit do:
6.3.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 891
381 Kč / ks 315 Kč bez DPH 51 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO, 2018 Ryzlink rýnský suché víno bílé, 2018 Ryzlink rýnský polosladké víno bílé, 2018 Pinot Noir suché víno červené, 2018 Veltlínské zelené suché víno bílé, 2018 Zweigelt suché víno červené, 2018 Chardonnay suché víno bílé, 2018 Riesling suché víno šumivé bílé, 2018 Rulandské modré / Spätburgunder / Pinot Noir suché víno červené, 2020 Ryzlink rýnský suché víno bílé, Ryzlink rýnský suché víno bílé, Ryzlink rýnský polosuché bílé, Ryzlink rýnský polosuché víno bílé, Ryzlink rýnský polosladké víno bílé, Ryzlink rýnský suché bílé, Ryzlink rýnský feinherb / polosuché bílé, Rulandské šedé, Veltlínské zelené suché víno bílé 92 bodů, 2018 Ryzlink rýnský suché víno bílé víno, 2018 Pinot Noir suché víno červené, 2018 Chardonnay suché víno bílé, 2018 Pinot Noir / Rulanské modré suché víno červené, 2018 Pinot Noir / Rulandské modré suché víno červené, 2018 Riesling suché víno šumivé bílé, 2018 Rulandské modré / Spätburgunder / Pinot Noir suché víno červené, 2020 Ryzlink rýnský suché víno bílé, 2020 Ryzlink rýnský suché bílé, 2020 Pinot Noir suché víno červené, 2020 Rulandské bílé suché víno bílé, suché víno
Objem: 0,75 l
Ročník: 2022
Odrůda: Rulandské šedé
Kategorie vína: bílé
Chuťová kategorie: suché víno
Klasifikace vinic: VDP GUTSWEIN / DEUTSCHER QUALITÄTSWEIN TROCKEN
Zbytkový cukr: 5,8 g/l
Alkohol: 12,%
Kyseliny: 6,9 g/l
Sklizeno: ručně
Ideální k pití: do 10 let
Teplota pro servis: 10-12 °C
Alergeny: siřičitany
Vinifikace: nerezové tanky / velké dubové sudy
Charakter podloží: vápenec, pískovec
Poloha vinic: okolí obce Schweigenu
Vinařství: WEINGUT FRIEDRICH BECKER

Popis produktu není dostupný

Schild am Haus mit Fuchs swLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

Rodinné vinařství Friedrich Becker se nachází na samém jihu oblasti Pfalz, přímo na hranici s Alsaskem, kde se také nachází i 70% jejich vinic. V roce 1973 přestal otec současného lídra Fritze prodávat hrozny místnímu družstvu a pustil se výroby vlastních vín. Cesta to byla dlouhá a trnitá, ale dovedla vinařství mezi vinařskou špičku nejen v Německu. Vinař Becker obnovil cisterciácké vinice ze 14.století, použil německé a francouzské klony Pinot Noir, které na hlubokých vápenitých půdách dávají silná, ale také rafinovaná, minerální vína, která jednoznačně patří mezi absolutně to nejlepší co v Německu najdete!

"O stylu Friedricha Wilhelma Beckera je těžké říci něco nového a vzhledem k úrovni, na jaké se zde produkují zejména burgundské odrůdy, což je skvělá zpráva. Pinoty   Noir Heydenreich a Sankt Paul se ucházejí o první místo ve vlastní soutěži vinařství, který Pinot nejlépe prodá vápenité podloží. Chardonnay „Minerál“ a Riesling "Muschelkalk" jsou pak ideálním úvodem do vesmíru jménem Becker."

Falstaff Weinguide Deutschland 2024