1 hodnocení

Jean Stodden Spätburgunder J

Hrozny  z více vinic odrůdy Pinot Noir disponují velkou hustotou a objemem. Víno nabízí jemnou svěžest a chuť červeného ovoce, je poutavé, mladistvé a má dobrou strukturu. Ručně sbírané hrozny fermentují ve starých 1000 litrových sudech z dubového dřeva, stejně jako v nich následně probíhá expanze a stárnutí.

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 213
617 Kč / ks 510 Kč bez DPH 82 Kč / 100 ml
Kategorie: AHR
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2018
Odrůda: Rulandské modré / Spätburgunder / Pinot Noir
Kategorie vína: červené víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP GUTSWEIN
Zbytkový cukr: 1,6 g/l
Poloha vinic: Bad Neuenahr-Ahrweiler, Dernau a Rech
Charakter podloží: písčito hlinité půdy s vysokým obsahem kamenů
Vinifikace: dubový sud
Obsah alkoholu: 12,5%
Kyselina: 5,4 g/l
Ideální k pití: 5-10 let
Teplota pro servis: 16 - 18 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: JEAN STODDEN DAS ROTWEINGUT

Hrozny  z více vinic odrůdy Pinot Noir disponují velkou hustotou a objemem. Víno nabízí jemnou svěžest a chuť červeného ovoce, je poutavé, mladistvé a má dobrou strukturu. Ručně sbírané hrozny fermentují ve starých 1000 litrových sudech z dubového dřeva, stejně jako v nich následně probíhá expanze a stárnutí.

Jean Stodden | Stecher & KrahnLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB  Unknown

Rod Stoddenových se věnuje vinaření v údolí Ahr již od roku 1578. Zásadním milníkem je rok 1900, kdy Alois Stodden začal lisovat svůj první Pinot Noir. Potenciál podloží a mnoho hodin slunečního svitu během vegetačního období napomáhá produkci opravdu výjimečných vín. Pokud keř nasadí na příliš mnoho hroznů, proběhne už během léta "zelená sklizeň". Zelené, plně vyvinuté hrozny se ořežou, aby nakonec ty pečlivě vybrané byly co nejbohatší na extrakt. Ruční sklizeň a přísné třídění hroznů na vinici a ještě jednou ve sklepě jsou stejně přirozené jako jejich šetrné zpracování. Červené bobule bez třapin leží v kvasné nádrži až 24 dní. Vína pak přicházejí do dubových sudů, které jim dodávají jemné taniny, kde pak následně nazrávají. Od poloviny 80. let 20. století přivedl Gerhard Stodden vinařství na vrchol v Německu a je považován za jednoho z průkopníků odrůdy Pinot Noir. Dnes vede vinařství jeho syn Alexander Stodden, který  hospodaří na 7 hektarech strmých vinic v takových lokalitách jako jsou Rosenthal, Hardtberg, Mönchberg, Sonnenberg a Herrenberg. Vinařství Jean Stodden je považováno za jasnou jedničku v celé oblasti Ahr a je jedním z nejvýznamnějších vinařství v celém Německu. Členem spolku VDP je od roku 2005. Degustační místnost vinařství, dokončená v roce 2007, získala ocenění v rámci soutěže " Wine Architecture Award 2010" za zdařilou kombinaci tradičních a moderních designových prvků.

Průvodce vínem Vinum 2022  "Alexander Stodden je již nějakou dobu jedním z absolutních vůdců na Ahru. Kvalita Rulandského modrého není definována maximální koncentrací, ale svoboda, vnitřní hustota a složitost jsou skutečnými parametry. A Alexander Stodden ovládá hru s těmito prvky jako málokdo jiný."

Průvodce vínem Vinum 2020 "Opět Vinařství roku Ahr: 8 vín s 90 body a více. Žádné jiné vinařství se nakonec nepřiblíží třídě Alexandera Stoddena. I v nelehkém roce 2017 přináší výjimečný vinař Alexander Stodden opět nejlepší kolekci Pinot Noir na Ahr. Výstavním kouskem letošního ročníku byl opět Pinot Noir Alte Reben."

Eichelmann 2020 "Vynikající světová třída" 5 hvězdiček "Obdivujeme konzistenci, s jakou Alexander Stodden stylisticky sleduje svou vizi Pinot Noir"

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

                                                      

 

Zpět do obchodu