Neohodnoceno

AM STEIN Silvaner trocken Bio

Ovocné, šťavnaté, výrazné s jemnými minerálními žilkami, tak chápeme náš Gutssilvaner. Jemné aroma zeleného jablka, hrušky a bylinných tónů, stejně jako výrazná kyselost, mu dodávají přitažlivost. Tento čerstvý Silvaner lze použít téměř univerzálně jako přílohu k jídlu, dokonale ladí s kreativní zeleninovou a bylinkovou kuchyní.Vína klasifikace GUTSWEIN jsou vstupem do hierarchie kvality založené na původu kvalitních vinařství. Jsou vizitkou vinaře. Vína pocházejí z vlastních vinic a splňují přísné VDP. Kritéria.

Můžeme doručit do:
22.5.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 771
Značka: WEINGUT AM STEIN
309 Kč / ks 255 Kč bez DPH 41 Kč / 100 ml
Kategorie: NABÍDKA VÍN
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2021
Odrůda: Sylvánské zelené / Silvaner
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP.ORTSWEIN
Zbytkový cukr: 1,1 g/l
Poloha vinic: Würzburg
Charakter podloží: zvětralá břidlice
Vinifikace: nerezové tanky
Obsah alkoholu: 11,5 %
Kyseliny: 5,4 g/l
Ideální k pití: aktuální ročník
Teplota pro servis: 10 - 12 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT AM STEIN

Popis produktu není dostupný

Roku 1890 založil pradědeček současného majitele Ludwiga Knolla vlastní dílnu přímo v srdci Würzburgu. Byl mistrem bednářského umění a prvotřídními sudy zásoboval nejznámější vinařství nejen v okolí. V průběhu let se réva dostala do popředí jeho zájmu. Pěstování a výroba vín mu přinášela velkou radost a probudila hlubokou vášeň, což bylo předpokladem ke vzniku mimořádných vín z nejlepších lokalit ve Frankách. Důležitým milníkem pro rozvoj vinařství byl rok 1980, kdy otec současného majitele vystavěl nové vinařství v centru nejlepší lokality v oblasti Franky v lokalitě Wüzburger Stein. Další směřování a rozvoj vinařství převzal Ludwig Knoll se svou ženou Sandrou v roce 1990. Spojení dobrého vína a jídla, kulturních akcí a týmového ducha  inspiruje, stejně jako skvělá atmosféra ve Wein am Stein, kterou si vždy užije celý tým. Bezprostředně po studiu vinařství Ludwig položil první základy k přechodu na ekologické a později biodynamické zemědělství. Tuto fylosofii spolu s požitkem a radostí ze života předává jejich dětem Antonii a Vincenzovi.

"Téměř před 30 lety jsme začali naše velké dobrodružství na kameni: vždy to vyžadovalo hodně odvahy, síly a často i vytrvalosti, abychom se dostali tam, kde jsme dnes."

                                                                                                       LUDWIG KNOLL

 

 

Zpět do obchodu