Neohodnoceno

PIESPORTER GOLDTROPFCHEN Riesling Kabinett

Tento Kabinett je klasický, elegantní jemně ovocný ryzlink s hravou lehkostí a typickou břidlicovou mineralitou. Toto víno se vyznačuje jemnou sladkostí a dokonalou rovnováhou mezi ovocem askvělá kyselost a svěžest.

Můžeme doručit do:
4.10.2023
Skladem (>5 ks)
Kód: 746
556,60 Kč / ks 74,21 Kč / 100 ml
Kategorie: Mosel
Objem: 0,75 l
Ročník: 2022
Odrůda: Ryzlink rýnský
Kategorie vína: bílé
Chuťová kategorie: polosuché
Klasifikace vinic: VDP.ORTSWEIN
Zbytkový cukr: 6,8 g/l
Poloha vinic: Niederberg Helden
Charakter podloží: zvětralá břidlice
Vinifikace: nerezové tanky
Obsah alkoholu: 12 %
Kyseliny: 7,5 g/l
Ideální k pití: do 20 let
Teplota pro servis: 10 - 12 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT SCHLOSS LIESER

Popis produktu není dostupný

Logo_neu        Logo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

 

Rodinné vinařství SCHLOSS LIESER je dnes jedno z nejvěhlasnějších vinařství v Německu, jehož majitelem se v roce 1997 stal Thomas Haag se svojí manželkou Ute, přičemž zúročil zkušenosti z podniku svých rodičů (Weingut FRITZ HAAG) a po letech tvrdé práce vrátil tomuto velmi starému vinařství původní slávu. Na skoro 24 hektarech špičkových moselských vinic jako jsou Niederberg Helden, Brauneberger Juffer, Wehlener Sonnenuhr a Juffer-Sonnenuhr Piesporter Goldtröpfchen a Bernkasteler Doctor, kde převládá modrá zvětralá břidlice pěstují Haagovi především Riesling, který toto vinařství proslavil po celém světě. Vína spontánně kvasí při nízké teplotě ve 100 let starém klenutém sklepě. Vyznačují se především svou elegancí a mineralitou s nízkým obsahem alkoholu. Unikátní je dokonalá rovnováha zbytkového cukru a kyselin.

Vinařský průvodce GaultMillau ocenil Thomase Haaga titulem "Vinař roku" 2015. Od té doby vinařství získalo nejvyšší hodnocení jako "WELTKLASSE WEINGUT" ve všech renomovaných vinařských průvodcích v Německu a v loňském roce se stal "Vinařem roku" 2021 podle známého vinařského průvodce FALSTAFF.